gratis dejting telefon operatörslåst Foto: GEPA pictures/ Andreas Pranter © Bildbyrån

dejt 18 år tips på dejtsidor Den tvåfaldigt olympiske silvermedaljören Meghan Duggan blir assisterande coach för de regerande collegemästarna Clarkson Univeristy.

date outfit polyvore – Med sin erfarenhet som spelare och beprövade ledaregenskaper kommer hon att bli en stor mentor för våra spelare. Meghans passion och arbetsmoral kommer att vara smittsamt, inte bara för spelarna i vårt lag, utan också  för de unga tjejer vi rekryterar, säger huvudtränaren Matt Desroiers.

dejtingsajter för otrogna koranen Duggan har en gedigen collegehistoria bakom sig efter fyra år med University of Wisconsin. Hon ledde laget till tre NCCA-titlar (2007, 2009, 2011) och är den främste poängplockaren i Wisconsins historia med 238 poäng (108 mål och 130 assist på 159 matcher. 2011 tilldelades hon Patty Kazmaier Award som bäste spelare i NCCA.

nischad nätdejting nackdelar – Jag är oerhört hedrad över att få chansen med Clarkson University, det ska bli mycket spännande att jobba med en sådan talangfull grupp av spelare. Jag vill även tacka Matt Desrosiers och Clarkson Univeristy för möjligheten att coacha och samtidigt fortsätta att träna och tävla med landslaget och i CWHL. Jag är ivrig att komma igång och ser fram emot att hjälpa Golden Knights att gå vidare med ännu en framgångsrik säsong, säger hon i ett pressmeddelande.

dejta en kändis namn Duggan har spelat professionellt i CWHL och Boston Blades sedan 2012.

dejtingsidor thailand hus  

dejta tinder bra  

dejtingsidor för muslimer griskött